środa, 31 sierpnia, 2022
weterynarz
Usługi

Weterynarz i żarłoczny pies

Zawsze chciałem mieć psa. Kilka lat temu zdecydowałem się na labradora. Niestety nic nie wyglądało tak jak to sobie wyobrażałem. Na własnej skórze dowiedziałem się ile trzeba włożyć wysiłku w poprawne wychowanie własnego czworonoga.

Weterynarz zarządził operację

weterynarzRównież z desperacji zapisałem się na profesjonalne szkolenie psów. Uznałem, że jest to dla mnie idealne rozwiązanie. Tam doświadczony trener nauczył mnie jak mam postępować w różnego rodzaju sytuacjach. Niestety pewnego dnia po przyjściu z pracy zauważyłem, ze Borys na mnie nie skacze i leży w jednym miejscu. Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak. Również był bardzo smutny i widziałem, że próbuje wymiotować. Natychmiast zacząłem go pakować do samochodu. W lecznicy nasz weterynarz Warszawa powiedział nam, że przyjechaliśmy prawie w ostatnim momencie. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że Borys połknął magnez z lodówki. Nie wiedziałem co mam powiedzieć. Weterynarz stwierdził, że muszą natychmiast wykonać operację. Na szczęście wszystko nie trwało zbyt długo, a psa udało się uratować. Jednak ta cała sytuacja zwróciła moją uwagę na jeszcze jeden problem z wychowaniem mojego psa. Okazało się, że labrador nie potrafi dobrze zareagować na samotność i stąd większość problemów. Gdy powiedziałem o tym naszemu trenerowi od razu przygotował indywidualną ścieżkę szkoleniową.

Borys już nie niszczy żadnych mebli i nie zjada przypadkowych przedmiotów. Jest bardzo spokojny, a ja jako dobry właściciel staram się mu zostawiać w domu jakieś przekąski aby chwilowo odwracać jego uwagę od samotności.

Back To Top