wtorek, 23 sierpnia, 2022
Automatyka do bram
Technologia

Wizyta u szefa i jego automatyka do bram

Jako że mój obecny pracodawca, kilka lat wcześniej był klientem firmy, w której pracowałem, dogadujemy się świetnie. Nigdy nikt nikomu nie robi problemów, jeżeli trzeba lub można jakoś pomóc.

Automatyka do bram i otwieranie pilotem wjazdu

Automatyka do bramAutomatyka do bramPewnego razu, poprosił mnie, czy nie mógłbym przyjechać do niego i pomóc mu w przenoszeniu kilkudziesięciu wielkich i ciężkich płyt chodnikowych, które zostały mu z rozbiórki starego deptaka. Oczywiście służę pomocą. Umówiliśmy się na sobotę, a z racji, że mieszka kawałek od Bydgoszczy, pojechać trzeba było z rana. Gdy zajechałem pod wskazany adres, w oczy rzuciła mi się duża automatyka do bram zastosowana przy wjeździe na jego posesje. Zadzwoniłem do niego na komórkę i po chwili wyszedł mnie przywitać. Wyciągnął z kieszeni piloty do bram zwinięte w jeden pęk i wcisnął magiczny przycisk. Rozległ się nie mały hałas, gdy potężne siłowniki do bram zaczęły przesuwać solidną bramę wjazdową. Takie napędy do bram przesuwnych na pewno nie są najtańsze, ale jeżeli chce się mieć wjazd na trzy samochody, to trzeba w taki zainwestować. Opowiedział mi, że pomysł wziął się stąd, że droga przy ogrodzeniu jest wąska i oddalona zaledwie o kilkanaście centymetrów od płotu. Jeżeli potrzebowałby jakiegoś większego transportu lub innego ciężkiego sprzętu, to wystąpiłby problem ze zmieszczeniem się w standardowej, wąskiej bramie.

Zaraz po krótkiej rozmowie zabraliśmy się za ciężką i mozolną robotę. Po kilku godzinach pracy, kiedy wszystkie płyty były przeniesione, szef pożegnał mnie wraz z widokiem swojej masywne bramy.

Więcej o automatyce na stronie http://dtm.pl

Back To Top