czwartek, 25 sierpnia, 2022
wms program
Biznes

WMS program i nieuczciwy magazynier

Jakiś czas temu w magazynie w którym pracuje jako kierownik od lat, wprowadzono nowy system służący do kontroli składowanych towarów. Wdrożenie systemu oraz pracowników w jego obsługę zajęło kilka tygodni.

Wiele rzeczy robi za nas WMS program

wms programMoim zdaniem jednak było warto, gdyż dzięki niemu udało nam się wykryć nieuczciwego magazyniera. Mi osobiście program magazynowy w dużym stopniu ułatwił zarządzanie magazynem, a dokładnie jego zasobami, a co najważniejsze znacząco ułatwił nam przeprowadzanie inwentaryzacji. Wcześniej wszystko liczyliśmy samodzielnie, teraz wiele rzeczy robi za nas wms program. Gdy ostatnio robiliśmy inwentaryzację wyszły pewne nieprawidłowości, a mianowicie brakowało sporo towarów. Jako kierownik oczywiście musiałem dojść tego, gdzie owe towary się podziały. Analizowałem zatem wszystkie operacje dotyczące wydawania towaru z ostatnich czterech miesięcy odkąd wprowadzono system i tutaj pies pogrzebany. Wprowadzone dane nie zgadzały się z tym, co znajdowało się na dokumentacji papierowej, a mianowicie wyszło więcej towarów. Błędy występowały tylko przy operacjach jednego młodego magazyniera którego zatrudniliśmy raptem pół roku temu. Prawdopodobnie wynosił on część towaru, która rzekomo miała wyjechać z klientem.

Do tego, gdy poszedłem sprawdzić rzeczywistą ilość strat w porównaniu do tego co znajduje się na magazynie, w przeznaczonym do tego miejscu, również brakowało kilku rzeczy. Prawdopodobnie nie były one wcale stratne, a jedynie w straty je wpisano. Oczywiście pracownik został zwolniony, a reszta z pewnością dostała małą lekcję.

Back To Top