piątek, 26 sierpnia, 2022
Sport

Wodoodporna luneta celownicza

Wodoodporna luneta celownicza to wysokiej klasy sprzęt wykorzystywany głównie w wojsku przez żołnierzy, myśliwych oraz innych służb specjalnych. Wodoodporna znaczy, że choćby najmniejszy kontakt z wodą, nieważne czy opadami atmosferycznymi typu deszcz lub śnieg czy może woda stojąca w dolach, bagnach oraz na podmokłych terenach nie zniszczy naszego sprzętu.

Niezawodna wodoodporna luneta

wodoodporne lunety celowniczeŻołnierze zawodowi używają jej na ćwiczeniach podczas pobytu na poligonie, a myśliwi wykorzystują ją do swej pracy w łowiectwie. Są też inne przypadki i grupy zawodowe, które korzystają z tego typu sprzętu. Wodoodporne lunety celownicze pozwolą nam nie tylko skutecznie zobaczyć z bliska nasz cel, lecz również pracować w trudnych warunkach. Czasem zdarzy się, że na poligonie lub w lesie jest bardzo mokro, a pogoda nas nie oszczędza. Pada siarczysty deszcz ze śniegiem lub grad. Opady te sprawiają, że widoczność jest ograniczona, ale my nie musimy się martwić ponieważ mamy przy sobie wodoodporne lunety. Nasz cel z pewnością nam nie umknie, nawet jeśli znajduje się w dalekiej odległości. Nieważne czy nasz cel to tarcza ćwiczeniowa lub zwierzyna na odstrzał czy może jeszcze coś innego, luneta zawsze pomoże nam trafić w dziesiątkę. Sprzęt ten znacznie ułatwia nam pracę, jest niezbędny, gdy jest ciemno lub szaro. Przybliżenie obrazu jest bardzo duże.

Luneta taka ma kształt podłużnej tuby, na końcu wbudowany jest okular ze szkłem powiększającym. Montuje się ją do strzelby lub innego typu broni palnej. Tworzą wtedy całość. Są ich różne typy, trzeba indywidualnie dobrać lunetę celowniczą wodoodporną do określonej broni. Mówiąc krótko lunety są ogólnodostępne w punktach myśliwskich, sklepach zaopatrujących wojsko i innych ze specjalistycznym sprzętem.

Back To Top