wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Wpływ psychoanalizy na relację członków rodziny

Ważne jest, by w życiu osobistym przyjmować wszelkie zmiany z rozwagą i rozsądkiem. Nie warto zbytnio dać się ponieść emocjom jeżeli w grę wchodzi spokój duszy i ciała. By poradzić sobie z codziennymi i tymi bardziej niespotykanymi problemami pomagają człowiekowi ustawienia Hellingera.

Zalety ustawień Hellingera w związku partnerskim

hellinger ustawieniaNiekiedy zdarza się, że dwoje ludzi poznaje się i natychmiast w sobie zakochuje. Zaczyna się wtedy planowanie, co do wspólnego życia, ślubu i wesela oraz zamieszkania ze sobą. Para może czuć się w relacji odpowiednio i każda ze stron może nie mieć nic sobie do zarzucenia, a jednak coś niepokojącego może zacząć się dziać w ich relacji. Pojawiają się „ciche dni”, które z czasem mogą stać się naprawdę męczące. Wtedy z pomocą przychodzi pan Hellinger ustawienia tego niemieckiego psychoterapeuty są kluczem do rozwiązania wielu spraw. Jego konstelacje rodzinne pomagają zajrzeć w głąb siebie i rodziny, a przez to pomóc w uporaniu się z problemami. Tyczy się to również par dopiero poznających się i rozpoczynających wspólną przyszłość, gdzie może się okazać, że powodem nieodpowiedniego zachowania partnerki lub partnera jest niewyjaśnione wydarzenie z ich życia, zdrada czy nierówne dawanie i odbieranie każdej ze stron. Należy pamiętać, że tylko wyrównane dzielenie się smutkami i radościami pozwala na zachowanie szczęścia w związku. Ustawienia Hellingera pozwalają na nazwanie swoich odczuć i emocji względem partnera i przez to można poznać swoją drugą połowę oraz siebie samego.

Choć wielu psychoterapeutów nie uznaje ustawień systemowych, wiele rodzin godzi się na taką terapię i po terapii członkowie zauważają różnicę w ich relacjach. Pozwala to na jasne patrzenie w przyszłość i wspólne budowanie dobrej i jasnej przyszłości.

Back To Top