czwartek, 27 października, 2022
Wybieramy odpowiedni serwer hostingowy
Informatyka i komputery

Wybieramy odpowiedni serwer hostingowy

Współcześnie wiele osób spędza po kilka godzin dziennie w Internecie. Często jednak nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób strony internetowe działają. Jeden z kluczowych elementów, który sprawia, że dana witryna internetowa jest dostępna dla użytkowników, stanowi hosting. Wykupując ten rodzaj usługi, właściciel strony wynajmuje miejsce na serwerze, który służy do przechowywania plików i danych.

Jak wybrać serwer hostingowy?

Wybieramy odpowiedni serwer hostingowyWybór odpowiedniego hostingu stanowi jedną z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć właściciel strony internetowej, aby biznes mógł zaistnieć w Internecie. Warto wybrać odpowiednie serwery hostingowe. Poszczególne strony internetowe mają różnorodne potrzeby, dlatego warto dokładniej zapoznać się z proponowanymi planami. To, który z dostępnych rodzajów hostingu sprawdzi się najlepiej w przypadku firmy będzie zależało od wielu różnych czynników. Tyczy się to między innymi rodzaju działalności, natężenia ruchu na konkretnej witrynie albo liczby zasobów wizualnych na takiej stronie. Najbardziej ekonomiczną opcję stanowi hosting współdzielony, który polega na dzieleniu zasobów i serwera z innymi witrynami. Jest to dobry wybór dla startupów, małych firm czy blogów, na których jest nieznaczny ruch, niewielkie są także wymagania techniczne, dotyczące wydajności czy bezpieczeństwa.

Należy również pamiętać, że w przypadku hostingu współdzielonego taki serwer hostingowy może mieścić kilkaset, jak i kilka tysięcy stron internetowych. Każda z nich dzieli takie same zasoby, jak na przykład miejsce na dysku, przepustowość łącza czy pamięć RAM. Może to oznaczać, że jeżeli inna witryna na serwerze doświadczy skoków ruchu, to nasza strona może przez to spowolnić, a w niektórych przypadkach nawet ulec przez to awarii.

Back To Top