piątek, 26 sierpnia, 2022
Motoryzacja

Wymiana pompy wspomagania w mercedesie

 

Kiedy samochody o tak dobrych układach kierowniczych jak mercedesy, nagle przestają reagować na ruch kierownicą, zwykle oznacza to problemy z pompą wspomagania. Przy niewielki wyciekach płynu, można pokusić się o regenerację urządzenia, jednak w przypadku zatarcia, może się okazać, że konieczny będzie zakup nowej.

Na czym polega wymiana pompy wspomagania w mercedesie?

pompa wspomagania do samochodu mercedesW momencie, w którym właściciel samochodu zauważa, że musi wkładać coraz więcej siły w obracanie kierownicą, należy udać się do mechanika. Może to być objaw usterki układu kierowniczego. Zdarza się to zarówno w starych, jak i nowych modelach mercedesów. Pamiętać należy o poprawnej diagnostyce przeprowadzonej przez fachowca, po niej pompa wspomagania do samochodu mercedes może zostać zamówiona bezpośrednio w hurtowni, jeśli wymagać będzie wymiany. To jak ona wygląda, zależy od konstrukcji układu kierowniczego i, wymaga specjalistycznych narzędzi oraz sterylnego pomieszczenia. Nie można wymontować starej pompy bez uprzedniego odessania płynu, który jeszcze pozostał w zbiorniku. W przypadku zatarcia może się okazać, że jest go tam niewiele, lub nie ma wcale. Następnie trzeba odłączyć wszystkie przewody, które biegną do i z urządzenia. Przed samym wyciągnięciem należy jeszcze ściągnąć pasek napędowy. Po wymontowaniu, w odwrotnej kolejności instaluje się nową pompę i powtórnie napełnia zbiornik świeżym płynem do wspomagania.

Nawet w mercedesach, które uważane są za samochody, które dzięki układowi kierowniczemu zapewniają najwyższy komfort jazdy, może się okazać, że będzie on wymagał poprawek. Jeżeli będzie to wina pompy wspomagania, najrozsądniej będzie ją wymienić w renomowanym warsztacie. Proces ten powinien być przeprowadzany we właściwej kolejności przez specjalistów.

 

Back To Top