poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
wynajem dźwigów
Przemysł

Wynajem dźwigów i niezadowolony pracownik

Pracownika jednej z firm zajmującej się wynajmem dźwigów oraz świadczącej usługi dźwigowe żąda od jej właściciela a swojego pracodawcy, zapłaty za ponad 230 godzin nadgodzin, które pracownik, jak twierdzi, był zmuszony przepracować.

Wynajem dźwigów i niepłatne nadgodziny

wynajem dźwigów,,Trwa sezon na usługi budowlane i wynajem dźwigów wszelkie pokrewne więc pracy było naprawdę dużo, jednak szef postanowił zwolnić drugiego pracownika, uznając, że we dwójkę spokojnie damy rade zrealizować wszystkie zamówienia. Od początku uważałem, że nie będziemy w stanie tego zrobić, ale z decyzjami szefa się przecież nie dyskutuje. Szybko się okazało, że pracę po zwolnionym pracowniku właściwie w całości będę musiał wykonać ja, be względu na to jaki będzie to dzień tygodnia czy która już przepracowana godzina pracy. Zdarzało się, że nie schodziłam z dźwigu przez 20 godzin. Zaczynaliśmy o 5 rano i tak do nocy. Wytrzymałem to i nawet starałem się nie zwracać na to uwagi szefowi, ale liczyłem, że zostanie mi ten wysiłek wynagrodzony. Jak po pierwszym miesiąc wypłata przyszła taka jakbym pracował tylko po 8 godzin dziennie to pomyślałem, że może zostanie mi ona przekazana jakoś inaczej, jednak kiedy po drugim miesiącu wypłata również inie była wyższa, a szef o nadgodzinach się nawet nie zająknął, postanowiłem zapytać.

Szef udawał, że nie rozumie o co mi chodzi i, że nadgodziny wyrobione teraz zostaną mi zwrócone zimą kiedy pracy jest mniej – nie zgadzam się na to i dlatego też postanowiłem walczyć o swoje pieniądze w sądzie.”

Back To Top