piątek, 26 sierpnia, 2022
Budownictwo

Wysokojakościowe drzwiczki nierdzewne

Każdy budynek mieszkalny oraz użytkowy, posiada zastosowaną skrzynkę elektryczną. Jej zastosowanie ma na celu umożliwienie montażu tablicy rozdzielczej instalacji elektrycznej, która została specjalnie zaprojektowana oraz przystosowana do użytku w murach budynku. W skrzynce elektrycznej natomiast, zostają zastosowane włączniki do poszczególnych faz instalacji.

Drzwiczki do skrzynki elektrycznej ze stali

drzwiczki ze stali nierdzewnejW gospodarstwach domowych, a także nieruchomościach użytkowych, znajduje się skrzynka elektryczna do której dostęp jest nieograniczony. Niemniej jednak, na zewnątrz budynku, zastosowany zostaje węzeł instalacyjny podczas budowy nieruchomości, w miejscu którego postawiona zostaje skrzynka elektryczna, do której dostęp mają wyłącznie pracownicy energetyki z danej elektrowni, a także sprzedawca prądu. Po akceptacji wniosku o podłączenie nieruchomości do poboru mocy energetycznej, właściciel budynku wybiera sprzedawcę prądu, który zobowiązuje się do wykonania węzła instalacyjnego. Każda skrzynka elektryczna znajdująca się w miejscu węzła instalacyjnego, zostaje wyposażona w specjalne drzwiczki ze stali nierdzewnej, które zabezpieczone są specjalnie wykonanym zamkiem fabrycznym, uniemożliwiającym otworzenie skrzynki. Dostęp do jej zawartości, posiada tylko i wyłącznie pracownik elektrowni. Drzwiczki zostają odpowiednio uodpornione podczas procesu produkcji, przed czynnikami takimi jak opady deszczu, czy też kontaktów z cieczami.

Dlatego też ich zastosowanie jest całkowicie bezpieczne. Drzwiczki chronią także przed dostaniem się do skrzynki szkodników, jak również chronią węzeł instalacyjny przed kontaktami z cieczami oraz wilgocią. Warto więc zapoznać się z możliwościami nabycia, oraz zastosowania tego rodzaju specjalnych drzwiczek do skrzynek elektrycznych.

Back To Top