piątek, 26 sierpnia, 2022
Ochrona osób i mienia

Wytrzymała rękawica robocza

Pracując w trudnych warunkach musimy dużo bardziej dbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas pracy na odpowiednim poziomie jest ubranie się w odzież ochronną. Każdy z elementów odzieży roboczej jest tak samo ważny, więc nie możemy o żadnym z nich zapominać.

Rękawica ochronna do pracy

Rękawice roboczeJak już wcześniej wspominałem, każdy z elementów odzieży roboczej jest tak samo ważny, a mimo to ludzie często pomijają niektóre z nich. Takie działanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jednym z częściej pomijanych elementów ubioru, ale za to niezwykle ważnym są rękawice robocze. Dobre rękawice robocze zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznym nasze całe dłonie, a także sporą część przedramienia. W takich rękawicach bez obaw możemy szlifować, spawać, ciąć i wykonywać wiele innych czynności bez obaw o to, że naszym dłoniom coś się stanie. Rękawice wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału. Często jest to naturalna skóra o dużej grubości. Dzięki temu rękawice charakteryzują się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mimo tego że rękawice są dość grube, to nie ograniczają nam ruchów, a to wszystko dobremu dopasowaniu do dłoni. Korzystając z takich rękawic nie musimy martwić się o to, że będzie nam w nich bardzo gorąco w dłonie, ponieważ pomimo tego, że są grube, to mają doskonale rozwiązany system wentylacji. Poszczególne elementy rękawic są złączone ze sobą podwójnymi szwami.

Dobrej jakości rękawice zapłacimy około dwieście złotych. Takie rękawice są wstanie znieść naprawdę wiele. Posłużą nam przez conajmniej kilka lat ciągłej eksploatacji. Jest to naprawdę dobry wynik. Rękawic tego typu możemy szukać w stacjonarnych hurtowniach BHP, a także na aukcjach internetowych.

Back To Top