środa, 24 sierpnia, 2022
Uroda

Z wypadaniem włosów możesz sobie poradzić

 

Zauważyłeś albo zauważyłaś, że wypada ci więcej włosów? Skóra głowy swędzi? A może się łuszczy? Nie czekaj, nie czytaj porad w internecie, nie kupuj w ciemno preparatów, które rzekomo mają pomóc. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest udanie się do trychologa, czyli specjalisty od wszelakich schorzeń włosów i skóry głowy.

Trycholog postawi diagnozę jak lekarz

trycholog krakówDobry fachowiec w tej dziedzinie najpierw zajmie się wywiadem, zbadaniem, co dzieje się z włosami lub skórą. Badanie z użyciem mikroskopu czy trichoskopia to część zabiegów, które może wykonać specjalista. Oczywiście, w przypadku różnych dolegliwości sprawdzą się inne metody leczenia. Trzeba wiedzieć, iż do trychologa warto wybrać się nie tylko w przypadku wypadających włosów, ale również w sytuacji, kiedy pojawi się łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Problemy z włosami bardzo często są wynikiem zaniedbań związanych z żywieniem, stresującej pracy, używanych kosmetyków czy kwestii hormonalnych. Dlatego w wielu klinikach trycholog współpracuje z psychologami, dermatologami lub dietetykami, a także laboratoriami wykonującymi np. badania hormonalne. Często wspólnie proponują leczenie – cykliczne zabiegi, stymulacje, oczyszczanie skóry. Aby uniknąć problemów, konieczne jest szybkie zgłoszenie się do specjalisty. Niezależnie od tego, gdzie oferuje swoje usługi trycholog kraków, Poznań czy Białystok, a nawet mniejsze miejscowości, wszędzie warto dopytać o poradę.

Życie w pędzie, stres na każdym kroku, do tego coraz więcej złej jakości kosmetyków, zawierających coraz więcej chemii. To wszystko powoduje, że musimy zmagać się z problemami zdrowotnymi, nie tylko tymi najbardziej oczywistymi. Także choroby skóry i wypadanie włosów często stają się problemami niemal społecznymi, tym bardziej że wbrew pozorom dotyczą już nie tylko panów, ale coraz częściej także kobiet.

 

Back To Top