piątek, 26 sierpnia, 2022
Hobby

Zabawki edukacyjne w przedszkolu córki

Moja córka od jakiegoś czasu chodzi na zajęcia edukacyjne do przedszkola. W sumie to te zajęcia nie odbywają się zbyt często bo są organizowane raz na dwa tygodnie i trwają tylko godzinę. Jednak zawsze przez ten czas córka ma kontakt z dziećmi a także widzi jak wygląda życie przedszkolne. 

Zabawki edukacyjne w przedszkolu

zabawki edukacyjne dla dzieciGdy już będę wiedziała, że córka dostała się do przedszkola to te zajęcia będą dłuższe i częstsze. Także wtedy ja jako opiekun nie będę musiała w nich uczestniczyć. w sumie gdy stwierdziłam, że chcę żeby córka zaczęła chodzić do przedszkola zaczęłam rozglądać się za najlepszą moim zdaniem placówką. Mam znajomych, którzy mają dzieci które chodzą  już do przedszkoli i wiem, że z tymi miejscami jest różnie. I, że w każdym przedszkolu jest tak naprawdę zupełnie inaczej. Ja chciałam żeby moje dziecko miało przede wszystkim fachową opiekę i żeby się podczas pobytu w przedszkolu dobrze rozwijało. Dlatego też dla mnie ważne było to czy w przedszkolu są na przykład zabawki edukacyjne dla dzieci czy też może są tylko zwykłe zabawki. Ja uważam bowiem, że zabawki edukacyjne rozwijają wyobraźnię i tak jakby popychają dziecko do działania. A takie zwykłe zabawki dają dziecku gotową odpowiedz i mają już przygotowaną, niezmienną formę zabawy. To przedszkole, które wybrałam ma naprawdę bardzo dużo edukacyjnych i mądrych zabawek. To była jednak z przyczyn dlaczego akurat wybrałam tą placówkę dla swojego dziecka.

Moja córka zresztą gdy wraca z tych zajęć integracyjnych to opowiada potem w domu jakie to fajne były zabawki w przedszkolu. Także widzę, że ona także widzi różnicę. Myślę nawet, że dzieci chętniej bawią się tego typu zabawkami niż zwykłymi. Takie edukacyjne są dla nich po prostu ciekawsze i się tak szybko nie nudzą.

Back To Top