wtorek, 23 sierpnia, 2022
Uroda

Zabieg karboskyterapia a walka z cellulitem

Branża kosmetyczna co chwilę przeżywa rewolucję i wprowadza coraz to nowsze zabiegi, mające na celu zrewitalizowanie naszej skóry. Jednym z nowinek w świecie kosmetycznym jest zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Zabieg ten nazywa się karoboksyterapią i zalecany jest do poprawy napięcia skóry przy cellulicie.

Zabieg karobksyterpii przy cellulicie

karboksyterapia cellulit krakówCellulit jest to problem natury estetycznej. Powstaje gdy pod tkanką główną skóry gromadzi się za dużo wody lub tłuszczu. Cellulit przypomina nieco skórkę pomarańczy – skóra na udach staje się pofałdowana i nierówna. Kobiety już od dawna starały się walczyć z cellulitem na różne sposoby. Teraz mogą udać się do salonu kosmetycznego, w którym mogą skorzystać z zabiegu karboksyterapii w walce z tą przypadłością. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej specjalnych dawek dwutlenku węgla. CO2 rozpycha się w skórze i wpływa na poszerzenie naczyń krwionośnych. Następnie, na skutek tego działania, w naczyniach zaczyna szybciej przepływać krew, co sprawia że składniki odżywcze i tlen są szybciej transportowane, co wpływa na regenerację skóry. Z pomocą tego zabiegu skóra na udach staje się bardziej napięta, a cellulit znacząco zredukowany. Chociaż zabieg ten jest nowością, można go wykonać już w wielu salonach kosmetycznych w Polsce. Co prawda dopiero niedawno zaczęto wykorzystywać w kosmetyce ten zabieg, dopiero od niedawna łączy się zagadnienia karboksyterapia cellulit kraków ma całkiem obszerną bazę salonów kosmetycznych, w których można wykonać ten zabieg. Cena zabiegu zależy od partii ciała. Jest to lekko inwazyjny zabieg, nieszczególnie bolesny, choć wstrzykiwanie może powodować lekki ból z powodu wkłucia igłą.

Karboksyterapia to zabieg wykorzystywany obecnie do walki z cellulitem. Jego efekty utrzymują się na długo, nie mniej jednak zabieg ten należy powtarzać. Jeżeli jednak naturalne sposoby walki ze zwiotczałą skórą na udach nie przynoszą już rezultatu, można sięgnąć po bardziej radykalne środki.

Back To Top