niedziela, 28 sierpnia, 2022
zabudowa szklana
Wyposażenie domu

Zabudowy szklane – o czym trzeba pamiętać?

Szklane balustrady są coraz częściej wybierane do naszych domów. Jest to spowodowane wieloma rzeczami. Przede wszystkim takie balustrady są bardzo modne i wiele magazynów wnętrzarskich poleca je do wyposażenia naszych wnętrz, jak również balkonów i tarasów.

O czym należy pamiętać wybierając zabudowy szklane?

zabudowa szklanaPoza tym, pasują one chyba do każdego wnętrza, ponieważ są przeźroczyste. Na pewno takie szklane balustrady są czymś w co warto zainwestować. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach, zanim zamontujemy takie elementy w naszym domu. Trzeba przede wszystkim wiedzieć o dobrym montażu takich balustrad. Najczęściej ich elementy są łączone za mocą metalowych części, dzięki czemu nie ma problemu, z ich stabilnością, i trwałością. Do tego też trzeba wiedzieć, że nie każde takie elementy będą nadawały się na nasze balkony. Wtedy szkło musi być odporne na różne warunki atmosferyczne, a takie wewnątrz zabudowy szklane nie wymagają tego, ale powinny być za to odporne na uszkodzenia ich struktury, na przykład na uderzenia czy powstawanie rys. również daszki szklane montowane na zewnątrz na metalowych zawiasach muszą być tak samo przygotowane do użytkowania. Pamiętamy również o czyszczeniu takich elementów. Szkło czyści się dobrze, nie tak jak tkaniny czy wykładziny dywanowe, jednak łatwo jest to zepsuć. Na szkle zostają smugi i zacieki, które wyglądają bardzo nieatrakcyjnie, więc musimy się ich wystrzegać. Na takich elementach jak grafika na szkle nie widać tych smug, tak jak na przeźroczystym szkle.

Dobrze jest potem pamiętać o takich rzeczach, jak unikanie źródeł chłodu czy gorąca w okolicach szkła, które go nie zniszczą, ale mogą osłabić jego strukturę, jeśli szkło nie będzie najlepszej jakości.

Back To Top