czwartek, 25 sierpnia, 2022
Reklama

Zachwycaj i wzruszaj dzięki filmom promocyjnym

Zdecydowana większość internautów znacznie bardziej zainteresowana jest materiałami video niż bannerami czy spisanymi informacjami. Filmy są znacznie łatwiejsze w odbiorze i bardziej atrakcyjne wizualnie, a dzięki obrazowi łatwiej wywołać określone wrażenia i emocje. Powoduje to, że filmy zapamiętywane są znacznie częściej niż inne materiały promocyjne i reklamowe, a do tego, jeśli zostały dobrze zrealizowane, internauci do nich wracają i oglądają z przyjemnością, podczas gdy nawet najlepszy tekst będzie miał znacznie mniejsze grono odbiorców, którzy raczej nie będą chętni, aby przeczytać go ponownie.

Zrealizowanie filmu promocyjnego, to znakomity sposób, aby zaistnieć w świadomości odbiorców, zdobyć ich zaufanie, wydobyć emocje i pokazać się z jak najlepszej strony. Dobre wrażenie wyniesione z filmu zaprocentuje w przyszłości, kiedy potencjalni konsumenci, gdy będą potrzebować określonego produktu, chętniej sięgną po wyrób firmy, którą cenią za niebanalną reklamę.

Dodatkową zaletą filmów promocyjnych jest większa szansa, że trafią do serwisów społecznościowych. Tam sami internauci zadbają o jego odpowiednią rozpoznawalność, a dodatkowo szansa, że film zostanie zupełnie zapomniany po jakimś czasie, będzie znacznie mniejsza.

Najważniejsze w realizacji filmu promocyjnego jest wybranie firmy, która specjalizuje się w video marketingu, a następnie obejrzenie jej portfolio. Jeśli filmy posiadają nierówny poziom lub są słabej jakości, kiedy dowcipy nie są zabawne lub istnieją inne zastrzeżenia, lepiej zrezygnować i poszukać innego realizatora.

kamera

Dodaj komentarz

Back To Top