środa, 24 sierpnia, 2022
Ogrody

Zalety drewnianej wiaty

Przechowywanie samochodu może być nie lada wyzwaniem, dla osób, które nie mają garażu bądź posiadają kilka samochodów. Każdy z nas wie jak zły wpływ mają niekorzystne warunki atmosferyczne na nasz pojazd. Pojawiająca się na podwoziu rdza może być wynikiem wieloletniego parkowania samochodu pod gołym niebem. Może najwyższy czas pomyśleć o rozwiązaniu, które ochroni karoserię naszego auta? 

Wiata z drewna – idealna ochrona pojazdu 

wiata drewnianaIdealnym rozwiązaniem na parkowanie samochodu może okazać się wiata drewniana, która ochroni pojazd przed opadami deszczu czy śniegu. Wzniesienie konstrukcji jest banalnie proste, a jedyne czego potrzebujemy to odrobina miejsca na podwórku. Budowa takiej konstrukcji będzie kosztowała nas znacznie mniej niż garażu, a jej funkcje będą niemal identyczne. Co najważniejsze, aby wznieść konstrukcje nie potrzebujemy żadnego pozwolenia. Możemy ją postawić w dowolnym miejscu, o każdej porze bez żadnych konsekwencji prawnych. Warto wspomnieć o zaletach jakie niesie sam materiał wykorzystany do budowy wiaty. Oprócz doskonałych właściwości i odporności na uszkodzenia, drewno jest także doskonałą ozdobą. Drewniana wiata może stać się więc świetną ozdobą naszej posesji. Pamiętajmy jednak, że drewno jest materiałem, które potrzebuje uwagi. To oznacza, że nie możemy zapomnieć o regularnej konserwacji. Dzięki temu mamy pewność, że na długo posłuży za ochronę naszego auta. Ponadto regularna impregnacja drewna wpływa na walory wizualne. 

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do postawienia drewnianej wiaty na swojej posesji obejrzyj w internecie dostępne inspiracje. Z pewnością drewno użyte do wzniesienia całej konstrukcji przypadnie Ci do gustu. W końcu nie będziesz się martwić o pozostawiony pod gołym niebem samochód. Pod dachem wiaty może się on znaleźć po kilku dniach od rozpoczęcia budowy. 

Back To Top