środa, 24 sierpnia, 2022
Technologia

Zalety korzystania z rozdzielnic budowlanych

Na placach budowy bardzo często potrzebne są specjalne rozdzielnice budowlane. Są to urządzenia, dzięki którym można nie tylko zasilać maszyny prądem elektrycznym, ale również rozliczać i zabezpieczać instalacje tymczasowe. Instalacje są zabezpieczone przed zwarciami oraz przeciążeniami różnego rodzaju.

Gdzie wykorzystywane są rozdzielnice budowlane?

rozdzielnica budowlana garażowaRozdzielnice budowlane zbudowane są przede wszystkim z gniazd elektrycznych. Do tych gniazd można podpinać praktycznie wszystkie urządzenia zasilane prądem. Dzięki temu praca na budowie jest znacznie przyjemniejsza. Nie trzeba martwić się o dostawę prądu elektrycznego, jeśli w budynku nie ma jeszcze przyłącza. Firmy budowlane często są wyposażone w takie rozdzielnice – szczególnie jeśli zaczynają prace budowlane od podstaw i rzeczywiście potrzebują rozdzielnic do zasilania wielu maszyn. Każda firma budowlana powinna zainwestować w takie urządzenia jak rozdzielnica budowlana garażowa – jest to sprzęt, który można umieścić właśnie w garażu i zasilać nim nie tylko urządzenia budowlane. Zazwyczaj rozdzielnice budowlane posiadają kilka lub nawet kilkanaście gniazd elektrycznych. Rozdzielnica musi być zbudowana tak, by nie było żadnych problemów ze zwarciami. Maszyny budowlane wykorzystują duże natężenie prądu elektrycznego, dlatego rozdzielnica musi chronić przed przeciążeniem całej instalacji. Oczywiście zawsze można też korzystać z kilku rozdzielnic budowlanych jednocześnie.

Dużą zaletą jest to, że wcale nie są to ogromne maszyny. Rozdzielnica nie jest urządzeniem o sporych wymiarach, dlatego jest łatwa w przewożeniu z miejsca na miejsce. Z takich rozdzielnic korzysta się nie tylko na budowach, chociaż z pewnością jest to miejsce, w którym rozdzielnice spotykane są zdecydowanie najczęściej. Ceny rozdzielnic zależą od konkretnego producenta.

Back To Top