wtorek, 23 sierpnia, 2022
Rolnictwo i hodowla

Zalety poideł dla kur

W tym roku postanowiłam kupić sobie kury. Od wielu lat mieszkam na wsi, więc mam odpowiednią ilość miejsca dla tych zwierząt. Poza tym cena wiejskich jajek stale idzie w górę, a ja nie lubię tych sklepowych, więc zamiast narzekać na ceny postanowiłam sprawić sobie kury i mieć własne jajka. Najpierw jednak musiałam zainwestować w odpowiedni sprzęt, który przyda mi się przy ich hodowli.

Potrzebowałam wysokojakościowych poideł dla kur

poidła dla kurWiele osób doradziło mi inwestycję w wysokojakościowe poidła dla kur. Poczytałam trochę na ten temat i uznałam, że jest to świetne narzędzie. Poidło dla kur sprawdza się także przy innych ptakach między innymi kaczkach czy gęsiach. Jest to duża butla najczęściej kilkunastolitrowa, w którą można wlać wodę. Butla zakończona jest podstawką do której woda wycieka w takiej ilości, żeby zwierzęta mogły się swobodnie napić. Jest to bardzo korzystne dla nich rozwiązanie, ponieważ taka woda zawsze jest czysta i ma odpowiednią temperaturę. Dla właściciela również jest to świetnie narzędzie, które gwarantuje oszczędność wody. Zwierzęta nie rozchlapują bowiem wody i zawsze mają odpowiednią jej ilość pod dostatkiem. Woda nalana jednego dnia następnego dalej jest świeża i czysta, toteż nie trzeba ciągle uzupełniać jej ilości. Można więc nawet spokojnie wyjechać na jeden dzień, nie obawiając się że kury nie będą miały co pić. Już wkrótce przekonałam się, że takie poidła to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Świetnie sprawdzają się nawet dla małych kurczaków, wystarczy odpowiednio wyprofilować podstawkę pod butlą. Poidło jest wolnostojące, dlatego do woli można je przestawiać w zależności od potrzeb. Nie mniej istotne jest to, że kiedy chcemy dolać wody nie ma konieczności przenoszenia całego urządzenia. Wodę można wlać przez specjalny, wygodny korek wężem ogrodowym.

Back To Top