wtorek, 23 sierpnia, 2022
Budownictwo

Zalety profilu aluminiowego

 

Odpowiednie wykończenie wnętrza to bardzo istotna kwestia. Dzięki tym czynnościom pomieszczenie nabiera takiego wyglądu, o jaki od początku całej inwestycji chodziło. Aby we właściwy sposób zabezpieczyć najbardziej narażone na uszkodzenie elementy na przykład ściany, warto zastosować specjalne zabezpieczenia.

Rodzaje profilów wykończeniowych

profil aluminiowyJak wiadomo, najbardziej narażonym na uszkodzenia elementem ściany są jej narożniki. To tutaj najczęściej dochodzi do odprysków i pęknięć. Zwłaszcza w zakładach przemysłowych, gdzie porusza się nie tylko duża ilość osób, ale także specjalistyczne maszyny i pojazdy transportowe, często dochodzi do obicie i uszkodzenia narożnika. Aby zapobiegać ciągłej potrzebie naprawy tych miejsc, warto zastosować odpowiedni profil aluminiowy, który wzmocni i podtrzyma materiał, znajdujący się w tym newralgicznym miejscu. Dodatkowo, element wykonany z tego lekkiego materiału doskonale sprawdzi się tam, gdzie istotna jest waga całej konstrukcji. Aktualnie często wspomniane aluminiowe części wypierają używane dawniej ciężkie profile stalowe, które owszem – są bardziej odporne na uszkodzenia, ale ich montaż jest znacznie trudniejszy. Warto wspomnieć także o tym, że profile aluminiowe, choć lżejsze i wydawać by się mogło mniej solidne, są równie odporne na korodowanie, co ich tradycyjne, wykonane ze stali odpowiedniki. Zatem z powodzeniem można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Aby cieszyć się trwałością zastosowanych w pomieszczeniach rozwiązań, warto odpowiednio zabezpieczyć najbardziej narażona na uszkodzenie elementy. Jednym z takich miejsc są narożniki ścian, które najczęściej ulegają pęknięciu czy odpryśnięciu. Zapobiec temu może specjalny profil, który montuje się w newralgicznym miejscu, a następnie pokrywa szpachlą i farbą, tak jak pozostałą część ściany.

 

Back To Top