piątek, 26 sierpnia, 2022
Przemysł

Zleciłem wykonanie pomiarów jakości energii elektrycznej

 

Prowadzę duża firmę, która ma siedzibę w małym biurowcu. Ostatnio w moich lokalach był problem z instalacją elektryczną. Bezpieczniki często wysiadały, albo trwały kilkusekundowe przerwy w dostawie prądu, nie z winy elektrowni. Postanowiłem sprawdzić stan instalacji elektrycznej zanim takie niespodziewane przerwy wyrządzą kłopoty komputerom, albo pracownicy stracą część prac.

Analiza pomiarów jakości energii elektrycznej

pomiary jakości energii elektrycznejOd elektryka dowiedziałem się, że najlepiej będzie wykonać pomiary jakości energii elektrycznej, gdyż takie badanie stanu technicznego instalacji elektrycznej może wykazać przyczynę problemów z prądem w moim biurze. Od razu zleciłem wykonanie takich pomiarów. Pomiary jakości energii elektrycznej wykazują czy odbiorniki prądu działają prawidłowo. Elektryk wykonał pomiary jeszcze tego samego dnia i popołudniu usiadłem z nim do biurka, aby przeanalizować wyniki. Okazało się, że problemem z instalacją wynikał właśnie z uszkodzenia odbiornika. Przez jego uszkodzenie dochodziło do gwałtownych skoków i spadków mocy elektrycznej przekazywanej do instalacji i stąd właśnie się brały częste usterki, braki w dostawie prądu oraz wywalanie bezpieczników. Na szczęście ta usterka odbiornika była bardzo prosta do naprawienia i elektryk wykonał naprawę od ręki. Dzięki wykonaniu pomiarów jakości energii elektrycznej pozbyłem się kłopotu.

Od tego dnia nie miałem więcej problemów z instalacją elektryczną w moich lokalach. Byłem bardzo zadowolony również z tego, że elektryk wykonał pomiary w bardzo przystępnej, konkurencyjnej cenie. Materiały do naprawy odbiornika prądu również nie były zbyt drogie. Dowiedziałem się także, że jeśli cokolwiek dzieje się z prądem warto od razu wykonać takie pomiary, szczególnie jeśli instalacja w budynku nie jest nowa.

 

Back To Top