piątek, 02 września, 2022
Żłobek w Krakowie
Usługi

Żłobek w Krakowie i problemy z przyjęciem

Szkolnictwo w naszym kraju cały czas się zmienia, a wraz z nimi zasady przyjęcia do przedszkoli i szkół. Doprowadza to mnie i wielu rodziców do szału, bo nigdy nie wiemy jak to będzie wyglądały kiedy nasze dzieci pójdą do szkoły.

Żłobek w Krakowie jako ostatnia opcja

Żłobek w KrakowieJa miałam ten problem już na etapie żłobków. Miałam nadzieję, ze znajdzie się jakiś żłobek w Krakowie niedaleko mnie, gdzie będę mogła podrzucać swojego malucha w drodze do pracy. Niestety, żłobki miały długa listę oczekujących i nie było szans, żeby mój maluch się tam dostał. Niektóre kobiety, chyba jeszcze przed zajściem w ciążę zapisywały swoje dzieci do żłobków i przedszkoli. Pozostały mi jedynie żłobki prywatne. Do publicznego wiedziałam, że nie ma szans, żeby posłać tam swoje dziecko. Moje koleżanki zresztą miały podobny problem, też nie mogły znaleźć miejsca wolnego w żadnym z publicznych żłobków w Krakowie. Jedyne co mi pozostało to prywatny żłobek w Krakowie. Nie było mi to na rękę, wiadomo, ze za taką opiekę trzeba płacić, czasem niemało. Jednak nie miałam innego wyjścia. Może w przyszłym roku uda mi się znaleźć miejsce w publicznej placówce, na razie jestem na ich liście oczekujących. Nie wiem czy to cokolwiek da, ale może jednak ma to znaczenie, że nie pierwszy raz będę aplikowała na to miejsce.

Teraz przeglądam oferty prywatnych żłobków i staram się wybrać jakiś oferujący w miarę przystępne ceny, żeby pół mojej pensji nie szło na ten prywatny żłobek. Wiadomo że jakoś też ma znaczenie, ale cena również. Miejmy nadzieję, ze to tylko przejściowe rozwiązanie problemu.

Back To Top